20150405_0005

Deka pro Industru

Projekt Deka(y) pro Industru pokračuje, pomalu, ale jistě přibývá sešitých čtverců a výsledek již začíná vypadat jako deka či pléd. Nakonec bylo rozhodnuto, že bude více menších dek o rozměrech zhruba 140 na 100 cm (7×5 čtverců o hraně 20 cm) s ohledem na manipulaci, údržbu a skladování. Deky vznikají v šicí dílně v rámci pletacích workshopů a k využití budou v kavárně, přo posezeních u krbu a dalších různých akcích v Industře. Myslím, že v zimě se budou hodit.

Deka pro Industru
Deka pro Industru – aktuální stav 26.7. 2015

Pokud by někdo z Brňáků i přespolních, kteří aktivně či pasivně navštěvují Industru, měl zájem přispět pleteným čtvercem, instrukce k upletení čtverce a historie pletení jsou zde, samotné instrukce pak v zvláštním příspěvku v návodech (zde).

Aby měla deka nějaký jednotný koncept, vybrala jsem pletení čtverců o velikosti hrany 20 cm diagonálně. Tak bude jisté, že všechny čtverce nezávisle na síle příze budou mít stejné rozměry. Přesto se přimlouvám za určité rozmezí síly příze – mezi jehlicemi 3,5 -5,5. Vhodné jsou zbytky akrylové příze (ať je možné hotové dílo prát v pračce), není nutné, aby všechny čtverce byly jednobarevné – diagonální pruhování je zajímavé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *