Červencová výzva: Tunika jako vzorník

Už hodně dlouhou dobu pracuji na přepisování vzorníku pletených krajkových a žakárových vzorů mé maminky do elektronické formy. Jsou to desítky vzorů, popsaných ve školním sešitě a upletených ze zbytků příze, poznámky na lístcích papíru a spousty různorodých náčrtků. Jde to pomalu, někdy je to detektivní práce, když k upletenému vzorku hledám správný popis. Někdy je rychlejší vzorek prostě přeplést.  Tak jsem už loni vymyslela, že bych mohla uplést vzorky jako čtverce stejné velikosti a sešít (sháčkovat je) do podoby tuniky.  Jenže v minulém roce na tento projekt nezbyl čas, tak se o něj pokusím letos.

Představa je následující:

img_0001_04Tunika bude složená ze třiceti čtverců: 15 na přední a 15 na zadní díl, a úzkých tvarujících mezidílů.

img_0001_05
15 čtverců je upletených, zbývá „jen“ popsat postupy pletení vzorů .

Celkem takto zdokumentuji 30 vzorů – v ideálním případě každý den jeden čtverec.

Jaký materiál jsem vybrala?

Když tu máme červencové slevy od Dropsu, vybrala jsem silnější bavlněnou přízi Paris. Spotřeba je 7×2 přadena od každé barvy  + 3 přadena černé.

Můj výběr barev je:

15 černá, 41 kari, 21 mint, 25 mech, 42 khaki, 43 oliva, 39 pistácie, 24 tmavá šedá img_0001Na sháčkování pak bude potřeba 1 přadeno (50 g) černé tenší příze s návinem cca 250-300 m/100g (například Katka od Niťárny, nebo od Dropsu Safran).

Z každého 50g přadena vyjdou 2 čtverce a ještě zbyde například na dva takovéto pytlíčky:

img_0001_01Ty lze využít jako žínku, na uschování kosmetických drobností nebo třeba jako obal na brýle.

img_0001_02 img_0001_03

4 komentáře u „Červencová výzva: Tunika jako vzorník

    1. Zdravím,kupuji většinou přes internet ve více e-shopech, záleží na typu příze – pokud mám větší objednávku od Dropsu, tak většinou Ganella, paní Veronika má na skladě vždy prakticky všechno, co potřebuji. Luxusní příze z vlastní nabídky (http://www.start-kniting.com) nebo od Vlněných sester, ponožkovky od Vlnapu a také ve velkoobchodech, pro účely barvení přírodní příze od Ariadne (bývalá Chemlonka), bavlnu na háčkování od Ňiťárny…

    2. Skláním se před vámi a smekám pomyslný klobouk z hlavy.Je to velice skvělý nápad,doufám že se vám povede,držím pěsti a přeji příjemný den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *