Příze Alegria Manos Del Uruguay

V mém e- shopu najdete příze ručně předené a ručně barvené. Kromě užité hodnoty mají navíc i příběh – za každým přadenem si můžete představit konkrétní dělnici, která přízi vytvořila. Když si zakoupíte přízi, dokonce se dozvíte, jak se jmenuje a odkud pochází její výrobkyně. Na visačkách jsou na každém přadenu připojeny název oblasti, kde byla příze vyrobena, a vlastnoruční podpis konkrétní pracovnice.

V následujícím článku s můžete dozvědět něco navíc i o názvech barevných variací příze Alegria.

Alegría znamená ve španělštině štěstí. Název je pro barvy této příze příznačný, barevné odstíny jsou veselé a hravé – zkrátka evokují pocity štěstí. Zajímá Vás, odkud pocházejí názvy jednotlivých barevných odstínů? Na blogu Fairmountfibers je zveřejněn článek, který původ některých názvů osvětluje.

Příze byly pojmenovány samotnými spolupracovnicemi družstva Manos delUruguay a představují tradiční jihoamerické produkty a události.

alegria-6729-tannat
Alegria Tannat

Příze A6729 Tannat je pojmenována podle odrůdy modrých hroznů, jejíž pěstování je rozšířeno po celé Uruguayi.

alegria-9741-glicinas
Alegria Glicinas

Příze 9741 Glicinas získala jméno podle rostliny Visteria, která kvete květy barvy lila, stejné, jako hlavní barevné tóny příze.

alegria-8686-ceibo
Ceibo

Příze A8686 Ceibo je nazvána podle argentického národního stromu, který v této zemi najdete často v parcích a který kvete jasně čevenými květy.

alegria-9452-candombe
Candombe

Příze A9452 Candombe představuje barvy kostýmů pro tradiční uruguayský tanec původem z kultury afrických otroků, který se tančí hlavně v období karnevalů  a nachází se na seznamu dědictví Unesco.  Pro představu můžete shlédnout videoukázku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *